Карта Поляка. Підтвердження національності

Умови для отримання Карти Поляка

Home  >>  Uncategorized  >>  Умови для отримання Карти Поляка

Умови для отримання Карти Поляка

On Квітень 10, 2016, Posted by , In Uncategorized, With 99 Comments

Карта Поляка видається Польщею особам, що є громадянами інших країн та задовольняють умовам, встановленим державними установами Республіки Польща.

Умови отримання Карти Поляка:

наявність серед пращурів по прямій лінії поляків: батька, матері, діда, бабусі або двох з прадідів-прабабок; або надання письмової довідки від польської/полонійної організації про активу діяльність на користь польської мови, культури або польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років;

 • володіння польською мовою на базовому рівні;
 • громадянство однієї з країн, що були до 1990-1991 року в складі колишнього СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України;
 • відсутність польського громадянства або дозволу на постійне проживання на території Республіки Польща
 • також особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

ВАЖЛИВО!

Можливість отримання Карти Поляка на підставі громадянства Польщі, яке мали пращури у 1919-1939 роках, буде скасована з 22 грудня 2017 року після набуття чинності відповідним законом (підписаний Президентом Польщі 7 грудня 2017 року, опублікований – 8 грудня 2017 року).

Пошук документів про підтвердження громадянства є доцільним виключно за умови проходження співбесіди до набуття чинності поправками до Закону про Карту Поляка.

99 Comments so far:

 1. Марія сказав:

  На карту побиту теж не претендую?(хоча б тимчасову)

 2. Марія сказав:

  На карту побиту теж не претендую?(хоча б тимчасову)

 3. Марія сказав:

  Шкода,дякую

 4. Александр сказав:

  Здравствуйте, мой дед родился 1 февраля 1931 года в с. Унятичи Дрогобычского района.Могу ли я получить карту поляка.

 5. Для єтого региона имеет смьісл работать только с советскими документами с 1945 года. Однако, вероятность подтверждения национальности крайне низкая – в 1944-1946 годах поляки бьіли репатриированьі в Польшу, а те кто остался в основном уже документально бьіл украинцем.

 6. Александр сказав:

  А если через него найти документы на его родителей. Есть его свидетельство о рождении с номером документа, но в графе национальность его родителей стоит прочерк. Известны имя фамилия отчество его родителей, но не известны даты рождения и смерти.

 7. Vasylyna сказав:

  Чи можна відкрити карту поляка для внучки переселеної особи?

 8. Максим сказав:

  Здравствуйте!
  Мой дед по национальности поляк (документов, подтверждающих его национальность на руках нет), родился в Изяславском районе Хмельницкой области в 1907 г. Есть его полные данные и точная дата рождения. Есть ли смысл разыскивать эти данные в архивах, с учетом года рождения?
  Кроме того, на сайте ОБД Мемориал выложена его карточка военнопленного немецкого лагеря (погиб в плену) , в которой указана национальность -поляк. Возможно ли это использовать, для подтверждения польских корней для получения карты поляка? Можно ли обратиться к Вам, для помощи в решении данного вопроса?

 9. Ярослав сказав:

  Вітаю. Якщо моя прапрабабуся за національністю польська єврейка, чи зможу я, маючи документальне підтвердження родства з нею отримати карту поляка?

 10. Елена сказав:

  Добрый день. Подскажите имеет ли смысл искать подтверждение того что дед был поляком если он работал в КГБ и тогда все исправили ?

 11. Тетяна сказав:

  Добрий день, скажіть будь ласка. де я можу знайти документи що підтверджують походження моїх бабаусі та дідуся, якщо вони родилисяу с. Іванівка Теребовлянського району Тернопільської області в 1913 та 1893 році відповідно. І ще питання – які в даному випадку документи можуть свідчити про їх(національність. Дуже дякую.

 12. Алина сказав:

  Добрий вечер! скажіть будь ласка. де я можу знайти документи що підтверджують походження дідуся, якщо він народиася у селі Злоцьке,Малопольскьке воеводство,Новосонченский повіт в 1926 році.Дуже дякую

 13. Светлана сказав:

  Здравствуйте. Подскажите где начать поиски документов прадед и бабушки родившейся в 1926г. Ковельском уезде Волынской губернии.

 14. Александр сказав:

  Скажите пожалуйста. А метрика католического прихода рождённого до 1919 года. Подойдёт? Спасибо.

 15. Ирина сказав:

  Здравствуйте.
  У моего сына, по линии его отца, предки жили, в Польше, до 1945.
  Никаких документов нет, отец не поддерживает общение с сыном.
  Знаем только имя и фамилию прадеда, у моего сына такая же.
  Подскажите с чего начать поиски.
  Как можно получить выписку из метрических книг отца, дедушки, прадедушки моего ребенка.
  Во время войны 1939-1945, прадед сына переехал, в город Бобруйск, Белоруссию, там женился, родились сыновья, умер.
  В каких документах, может быть указана национальность, как и где запросить эту информацию.

  Благодарю,
  Ирина

  • Joseph сказав:

   Бачив вже відповіді про переселенців, але не розумію логіки, от в мене, наприклад, по мамі мій дід, прадід та прабабуся, по татові бабуся моя та прадід і прабабуся були польської національності, але один із предків – українець, переселений з Польщі. Невже я не маю навіть права подавати на карту поляка.

  • Генеалог Сергій Фазульянов сказав:

   Если речь о переселении, то о карте поляка или репатриации, карте сталого побуту по корням и так далее можно не говорить – єта категория лиц исключена из числа тех, кто может претендовать на преференции от Польши.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *