Карта Поляка. Підтвердження національності

Умови для отримання Карти Поляка

Home  >>  Uncategorized  >>  Умови для отримання Карти Поляка

Умови для отримання Карти Поляка

On Квітень 10, 2016, Posted by , In Uncategorized, With 126 Comments

Карта Поляка видається Польщею особам, що є громадянами інших країн та задовольняють умовам, встановленим державними установами Республіки Польща.

Умови отримання Карти Поляка:

наявність серед пращурів по прямій лінії поляків: батька, матері, діда, бабусі або двох з прадідів-прабабок; або надання письмової довідки від польської/полонійної організації про активу діяльність на користь польської мови, культури або польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років;

 • володіння польською мовою на базовому рівні;
 • громадянство однієї з країн, що були до 1990-1991 року в складі колишнього СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України;
 • відсутність польського громадянства або дозволу на постійне проживання на території Республіки Польща
 • також особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

ВАЖЛИВО!

Можливість отримання Карти Поляка на підставі громадянства Польщі, яке мали пращури у 1919-1939 роках, буде скасована з 22 грудня 2017 року після набуття чинності відповідним законом (підписаний Президентом Польщі 7 грудня 2017 року, опублікований – 8 грудня 2017 року).

Пошук документів про підтвердження громадянства є доцільним виключно за умови проходження співбесіди до набуття чинності поправками до Закону про Карту Поляка.

126 Comments so far:

 1. Андріяна сказав:

  Доброго вечора ! Таке питання: мої двоє прадідусів ( по лінії мами і батька) є поляками за національністю. За одним прадідом є дані з архіву про його смерть, де вказано його національність поляк. Про другого прадіда є дані , що він поляк в метриці його сина ( мого діда)
  Так от, чи можу я отримати карту Поляка за таких обставин ?
  Чекаю швидкої відповіді. Дякую !

 2. Сергей сказав:

  Здравствуйте!
  Мои деды и бабки родились на Волыни (сейчас это Ровенская обл, Дубровицкий р-н) 1909, 1919, 1924 и 1934гг. Половина их родителей (мои пра-) были поляками по национальности. Один мой дед служил в кавалерии Пилсудского. Двое ходили в польскую школу. Все были раскулачены в 1939 году. Все документы у них отобрали в 1939 году и выдали новые только в 1968 году, там уже все были украинцами.

  Подскажите, в такой ситуации где можно найти записи о национальности?

  Если возможно, напишите так же мне на почту volchuk@hotmail.com – я бы обратился к вам за помощью если где-то такие данные можно найти.

 3. Татарский Мирослав сказав:

  Здравствуйте. Мои дедушка и Бабушка жили в городе Судовая Вишня Львовской области. Когда эти земли входили в состав Польши. Документов никаких нету. В свидетельстве о рождении моего отца которое восстановленное образца 1964 года. Указано, что его родители мои дедушка и бабушка украинцы. Как мне найти запись о национальности ? Напишите мне пжл на почту miroslav_1985@mail.ru. Готов полностью оплатить ваши услуги. Спасибо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *