Карта Поляка. Підтвердження національності

Умови для отримання Карти Поляка

Home  >>  Uncategorized  >>  Умови для отримання Карти Поляка

Умови для отримання Карти Поляка

On Квітень 10, 2016, Posted by , In Uncategorized, With 123 Comments

Карта Поляка видається Польщею особам, що є громадянами інших країн та задовольняють умовам, встановленим державними установами Республіки Польща.

Умови отримання Карти Поляка:

наявність серед пращурів по прямій лінії поляків: батька, матері, діда, бабусі або двох з прадідів-прабабок; або надання письмової довідки від польської/полонійної організації про активу діяльність на користь польської мови, культури або польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років;

 • володіння польською мовою на базовому рівні;
 • громадянство однієї з країн, що були до 1990-1991 року в складі колишнього СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України;
 • відсутність польського громадянства або дозволу на постійне проживання на території Республіки Польща
 • також особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

ВАЖЛИВО!

Можливість отримання Карти Поляка на підставі громадянства Польщі, яке мали пращури у 1919-1939 роках, буде скасована з 22 грудня 2017 року після набуття чинності відповідним законом (підписаний Президентом Польщі 7 грудня 2017 року, опублікований – 8 грудня 2017 року).

Пошук документів про підтвердження громадянства є доцільним виключно за умови проходження співбесіди до набуття чинності поправками до Закону про Карту Поляка.

123 Comments so far:

 1. Софія сказав:

  А чи може моя сім’я отримати карту поляка, якщо в мого чоловіка прадідусь був поляком?

 2. Доброго дня! Якщо виходити з положень закону, то прадідуся недостатньо, але можливо є документи, що підтверджують національність чи польське громадянство прадідусів/прабабусь або дідусів/бабусь поіншим гілкам

 3. Олексій сказав:

  Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, в яких архівах України або Польщі шукати підтвердження знаходження моїх предків в списках виборців до Сейму РП в 1935, 1938 рр. Проживали на території РП в Станіславському воєводстві (теперішня Ів.-Франківсська область) Надвіднянського повіту (тперішній Надвіднянський район) в селі Красна, в селі Ланчин, гміна Ланчин? Дякую! Олексій

 4. Людмила сказав:

  Доброго вечора! Мій дідусь служив у війську польському в м.Лодзь в 1923-1924 роках. В який архів потрібно звертатись, щоб підтвердити цей факт. З нетерпінням чекаю на відповідь. З повагою, Людмила

  • Доброго дня!

   Документи призову можна шукати в архівах за поточним адміністративно-територіальним поділом, також можна звернутися до Військового архіву у Варшаві.

   Більш детальну інформацію можна отримати, написавши на адресу fazulianov@gmail,com

 5. Людмила сказав:

  Маю ще одне запитання: У Вашій інформації зазначено, що особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію, може отримати Карту Поляка? Які це мають бути підтвеодження? Дякую.

 6. Людмила сказав:

  Здравствуйте, мой дед был поляком, могу ли я получить карту поляка, и что для этого надо?

  • Доброго дня!

   За умови, що ви маєте документ, який підтверджує національність чи польське громадянство Вашого діда, ви можете подаватися на Карту поляка.

   Якщо таких документів не маєте, то ми можемо допомогти Вам з їхнім пошуком.

   Ви можете отримати більш детальні консультації та поставити питання за електронною поштою fazulianov@gmail.com

 7. Роман сказав:

  Доброго дня поможіть дізнатись чи хтось з предків був польського походження.Як дізнатись таку інформацію. Потрібно зробити карту поляка.
  Дуже дякую чекаю відповіді.

 8. Наталья сказав:

  добрый вечер моя прабабушка по национальности полька)жду документы с архива.. какие возможности у меня для получения карты поляка, но родственники в Хмельницкой области сказали что прадед мой то 100% поляк, а вот где найти подтверждения?

  • admin сказав:

   Все зависит от той информации какой вы располагаете о своем прадеде: где и когда родился, женился, у него рождались дети и т.д.

 9. Ольга сказав:

  Добрый день,моя прабабушка родилась в Польше,а умерла на Украина в 70х годах.Очень хотелось бы с вашей помощью найти польские корни для Получение карты поляка

 10. Роман сказав:

  Мій дід і баба народились в 1948 в Дрогобицькому районі, Львівіської області. Ця територія до 1939 року була територією Польші. Тобто, мої прадід і прабаба були громадянами Польші. Чи маю я право на отримання карти поляка?

 11. Ольга сказав:

  Дідо народився 1914 р.на території Польщі,закінчив 4 класи польської школи.Служиву польській армії.Документів ніяких нема,є фотографія у військовій формі,я дізнатися дані де він проходив службу

  • admin сказав:

   Доброго дня! Можна пошукати документи призовників/допризовників за місцем проживання діда на той момент, або звернутися до спеціаліста, який по уніформі зможе встановити підрозділ в якому служив дід

 12. Андрей сказав:

  Добрый вечер. Интересует вот такой вопрос: Моя прабабушка была полячкой(родилась в 1921), однако в один момент их погнали с Польши в Украину. Скажите где искать документы про принадлежность их к польскому народу? В Польских архивах , или украинских.Очень надеюсь на скорый ответ

  • admin сказав:

   Добрый день! Переселенные с территории Польши на территорию СССР (и их потомки) автоматически исключены из числа тех, кто может претендовать на Карту Поляка. Исключение составляют те, у кого по разным линиям есть и переселенцы, и этнические поляки или граждане Польши не переселявшиеся с территории современной Польши

 13. Надія сказав:

  Добрий!Все щоя знаю про діда,що він поляк і ім’я та фамілія.Мами також немає серед живих.Зможу я щось взнати детально про нього і чи варто?

 14. Дмитрий сказав:

  Здравствуйте. Мой дедушка Янушевский Николай Петрович – 9.12.37 года рождения. Он родился в селе “Студінка, Калуський район, Станиславської області”. Она вошла в состав УССР только в 1939году. А в 1919 она входила в состав Польши. Значить мне нужно свидетельство о рождении дедушки, и там возможно будет указано что он поляк? Или мне нужны еще какие то документы.

  Еще я хотел спросить, вы собираете все документы для карты поляка, как я понял?

 15. Надія сказав:

  А чи можуть отримувати Польське Ґромадянство, люди, які покинули Україну ( після 1991р) і набули ґромадянство інших держав ? Наприклад, десь в Европі чи Америці ? Чи Польща дозволяє подвійне ґромадянство?

 16. Карта Поляка орієнтована на громадян країн колишнього СРСР

  • Надія сказав:

   Так ми і є ґромадяни колишньоґо СРСР, але набули іншоґо ґромадянства, після 1991.. Карта поляка, це і дань Предкам і виглядае привабливо для дітей в майбутньому –
   питання, чи передається дітям/внукам?

 17. Мова йде про поточне громадянство країн які стали незалежними після СРСР, а не про радянське громадянство.

 18. Надія сказав:

  Так після розвалу СРСР – стали ґромадянами незалежної України – ще між інщим, і активно добивалися визнання Незалежності України закордонними державами – їздили, мітингували, підписували петиції і т.д – добилися всі разом і були в статусі Укр. Ґромадянства ще кілька років, а потім були вимушені прийняти закордонне ґромадянство.. і ось цей момент – мені незрозумілий – чи маємо право, як колишні Ґромадяни України чи втратили з прийняттям іншоґо ґромадянства?
  Вибачаюсь, що набридаю

 19. IVANNA сказав:

  Я подала документи у Польщі,на походження,є документ що засвідчує ,що бабуся і дідусь,приймали участь у голосуванні у сеймі,Потім прийшов лист,що цього недостатньо,що треба довести щще національність..Але після 50 року,усім писали в графі українець…..рпісля радНських репресій… Як далі поступити

  • Доброго дня! А куди ви подавалися?

   Зараз спостерігаються всілякі зловживання з боку польських чиновників на фоні майбутнього набуття чинності закону, який унеможливлює отримання карти поляка на підставі громадянства. Але ще як мінімум 14 днів є на подачу за старим законом.

   Стосовно національності потрібно перевіряти документи періоду з весни 1940 року. Але переважно якщо люди залишилися на місці і не були виселені у 1944-1947 роках до Польщі, то вони були українцями.

 20. Олександр сказав:

  Доброго дня. Якщо є можливість, підкажіть будь ласка по такому питанню: в моєму свідоцтві про народження вказано, що батько – поляк. Мій дід (батько мого батька) прибув до України в 50-х роках, але я не знаю, чи він прибув сам по собі, чи за програмой репатріації? Де можні знайти документи, за якими можна зрозуміти, яким чином дід потрапив до України? Дякую.

 21. Лилия сказав:

  Добрый день я знаю только фамилию имя бабушки и что львовская губерния родилась в1905 году хочу для себя знать о родстве и национальности и древо смогли бы вы помочь?

 22. Юрій сказав:

  Доброго дня. Моя бабуся полька. Є докумeнт: свід.про смeрть, в якому вказано, що вона полька. Також в свідотцтві про народж. моєі мами також є, що бабуся полька. 1924р.н.Народилася в Краківeць, Яворівський р-н, Льв.обл. Які у мeнe є можливості і шанси на отр.карти поляка?Дякую. Юрій.

 23. Єлизавета сказав:

  Маю таке питання – знайшла книгу, де вказано, що мій прадідусь поляк (саме так і написано, “поляк”). Чи буде це підставою для Карти Поляка?
  І чи можеет підказати, де я можу знайти свідотство про народження дідуся чи свідотство про одруження прадідуся і прабабусі?
  ДЯкую!

  • Доброго дня!

   1) Книги не є підставою. Потрібно первинне архівне джерело.
   2) Одного прадіда недостатньо, потрібно ще одного прадіда або прабабу з доведеної польскою національністю.
   3) Від того який регіон дуже сильно залежить чи є взагалі сенс шукати подібні документи. Так само багато залежить від років народження прадіда та прабаби.

 24. Ірина сказав:

  Добрий день,мій прадід народився в Грубешові(Польща), в 1922-23р. служив в польській армії. Чи це є підставою для отримання карти поляка? Дякую

  • Доброго дня! Ні, не є. А у вашому випадку взагалі ймовірно не має сенсу шукати і інші докази приналежності до польського народу – скоріш за все ви нащадок переселенців 1944-1947 років з Польщі до СРСР, а відповідно не маєте права на карту поляка взагалі.

 25. Доброго дня! Ні, не є. А у вашому випадку взагалі ймовірно не має сенсу шукати і інші докази приналежності до польського народу – скоріш за все ви нащадок переселенців 1944-1947 років з Польщі до СРСР, а відповідно не маєте права на карту поляка взагалі.

 26. Ксения сказав:

  Здравствуйте, мой прадед 1865 года рождения – поляк, документы есть.
  Бабушка – 1929 года.
  В университете изучался польский язык.
  Есть ли возможность получить карту поляка?

 27. Ірена сказав:

  Доброго дня! якщо прапрабабуся полька, чи є можливість отримати карту поляка? і в який термін можна її відкрити?

 28. Пращури старші за покоління прадідів-прабабусь не розглядаються

 29. Марія сказав:

  Доброго дня! В мене є довідка з державного архіву,про те, що мій дідусь разом зі своєю сім’єю в 1945році був переселений з території Польщі на територію України.Скажіть,будь ласка ,як взнати хто він був по національності,куди давати запрос на первинне свідоцтво про народження і чи буде вказана національність у свідоцтві?(він народився на території Польщі)Дякую

 30. Доброго дня! Якщо є факт переселення з Польщі до СРСР, то ви автоматично не можете претендувати на карту поляка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *