Карта Поляка. Підтвердження національності

Умови для отримання Карти Поляка

Home  >>  Uncategorized  >>  Умови для отримання Карти Поляка

Умови для отримання Карти Поляка

On Квітень 10, 2016, Posted by , In Uncategorized, With 74 Comments

Карта Поляка видається Польщею особам, що є громадянами інших країн та задовольняють умовам, встановленим державними установами Республіки Польща.

Умови отримання Карти Поляка:

наявність серед пращурів по прямій лінії поляків: батька, матері, діда, бабусі або двох з прадідів-прабабок; або надання письмової довідки від польської/полонійної організації про активу діяльність на користь польської мови, культури або польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років;

 • володіння польською мовою на базовому рівні;
 • громадянство однієї з країн, що були до 1990-1991 року в складі колишнього СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України;
 • відсутність польського громадянства або дозволу на постійне проживання на території Республіки Польща
 • також особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

ВАЖЛИВО!

Можливість отримання Карти Поляка на підставі громадянства Польщі, яке мали пращури у 1919-1939 роках, буде скасована з 22 грудня 2017 року після набуття чинності відповідним законом (підписаний Президентом Польщі 7 грудня 2017 року, опублікований – 8 грудня 2017 року).

Пошук документів про підтвердження громадянства є доцільним виключно за умови проходження співбесіди до набуття чинності поправками до Закону про Карту Поляка.

74 Comments so far:

 1. Марія сказав:

  На карту побиту теж не претендую?(хоча б тимчасову)

 2. Марія сказав:

  На карту побиту теж не претендую?(хоча б тимчасову)

 3. Марія сказав:

  Шкода,дякую

 4. Александр сказав:

  Здравствуйте, мой дед родился 1 февраля 1931 года в с. Унятичи Дрогобычского района.Могу ли я получить карту поляка.

 5. Для єтого региона имеет смьісл работать только с советскими документами с 1945 года. Однако, вероятность подтверждения национальности крайне низкая – в 1944-1946 годах поляки бьіли репатриированьі в Польшу, а те кто остался в основном уже документально бьіл украинцем.

 6. Александр сказав:

  А если через него найти документы на его родителей. Есть его свидетельство о рождении с номером документа, но в графе национальность его родителей стоит прочерк. Известны имя фамилия отчество его родителей, но не известны даты рождения и смерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *